Zapowiedź: Batman: Arkham Origins (iOS/Android)

Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Origins oprócz konsol i PC trafi też na iOS oraz Androida. Nie należy się jednak spodziewać w tych dwóch ostatnich wersjach podobnej rozgrywki co w grach na „większe” platformy. Jest to nowa gra akcji autorstwa NetherRealm Studios, które już wcześniej zaglądało do Gotham w grze Batman: Arkham City Lockdown.

Akcja gry rozgrywać będzie się w tych samych rejonach co w wersji na konsole, lecz rozgrywka będzie bardziej przystosowana do ekranu dotykowego. Tutaj też Black Mask zlecił kilku zabójcom zlikwidowanie młodszego i mniej doświadczonego Batmana. Ten będzie musiał patrolować miasto, walczyć ze złoczyńcami i pozbyć się nagrody za swoją głowę.

Po rozpoczęciu gry trzeba będzie zdecydować jakie wyposażenie zabierzemy ze sobą na miasto. Będzie kilka rodzajów strojów, każdy z innymi statystykami. Gracze będą mogli też modyfikować Batmana poprzez system doświadczenia, który pozwala na zwiększeniu takich rzeczy jak zdrowie, obrona, atak itp. Gdy już podejmiemy wszystkie niezbędne decyzje trafimy na mapę Gotham. Miasto podzielone jest na cztery sektory z różnym poziomem przestępczości. Gdy przyjrzymy się takiemu sektorowi z bliska to zobaczymy losowe przestępstwa, które właśnie mają miejsce, każde z innymi parametrami misji i poziomem trudności.

Batman: Arkham Origins

W walce będzie możliwość zmian postawy na ofensywną lub defensywną. Każda z nich daje graczom do innych umiejętności. W trybie ofensywnym będziemy mogli rzucić nietoperzami (gdzie on je trzyma?) w przeciwnika by odwrócić jego uwagę a w trybie defensywnym można na przykład leczyć się. Sama walka polega na dotykaniu ekranu jednym palcem by uderzyć lub kopnąć oraz dwoma palcami by zrobić unik. Od czasu do czasu trzeba będzie też wykonać bardziej skomplikowane akcje by uniknąć ataków.

Gra będzie oparta na modelu free to play co oznacza, że jej nieodłączną częścią będzie wirtualna waluta, która będzie potrzebna do odblokowania ciekawych przedmiotów w grze. Będzie ona też potrzebna do zakupu nowych kostiumów. Grą mogą się zainteresować osoby nie przepadające za free to play. Grają w wersję na konsole można odblokować treści w grze na telefonie. Można nawet zarobić w ten sposób trochę wirtualnej gotówki. Wystarczy połączyć konta WBID.

Batman: Arkham Origins

Batman: Arkham Origins będzie dostępny na iOS w okolicach premiery konsolowej wersji gry. Posiadacze z systemem Android muszą poczekać do okresu świątecznego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.