Kingdom – minimalistyczne podejście do strategii

kingdom

Kingdom to minimalistyczna strategia, w którą zagramy z poziomu przeglądarki internetowej. Wcielamy się w niej w Króla, który przemierza konno swoje dwuwymiarowe królestwo. Od czasu do czasu rzucamy gotówką by rekrutować nowego poddanego lub ulepszyć jakiś fragment swoich ziem. Tak w skrócie prezentują się obowiązki króla (rzucanie pieniędzmi w problemy) i rozgrywka w Kingdom.

Na szczęście to nie wszystko. W trakcie dnia skupiamy się na zdobywaniu nowych poddanych, decydowanie czy będą pracownikami fizycznymi czy żołnierzami oraz ulepszamy fortyfikacje. Te ostanie są potrzebne gdyż każdej nocy trzeba odpierać ataki stworów, które odbierają nam poddanych, niszczą fortyfikacje i kradną pieniądze. Każdego poranka trzeba odbudowywać swoje królestwo.

Celem gry jest przetrwanie jak najdłużej. Aby tego dokonać trzeba umiejętnie zarządzać gotówką. Każdego dnia pojawiać się będzie coraz więcej wieśniaków i trzeba zdecydować czy potrzebujemy więcej żołnierzy czy rolników. Ci drudzy budują mury, które są niezbędne do przetrwania Z kolei uzbrojeni w łuki żołnierze za dnia polują na króliki, każdy zabity to dodatkowa moneta. Podobnie jest z rolnikami, gdy nie budują to doglądają plonów, które zebrane stanowią dodatkowe źródło gotówki.

Kingdom jest grą, w której interakcje gracza ze światem są ograniczone do minimum. Pomimo tego jest wiele rzeczy na które warto zwracać uwagę. Takich drobiazgów, które mogą skrócić rozgrywkę gdy zaniedbywane. Przykład – jeśli od czasu do czasu nie staniemy i nie pozwolimy koniowi odpocząć na trawie to będzie się on poruszał coraz wolniej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.