DoomRL – turowa rozróba w świecie Doom’a

DoomRL

DoomRL to (całkiem udana) próba przeniesienia serii Doom w realia gatunku roguelike. Jako jedna z trzech dostępnych klas postaci ruszamy badać bazę UAC na Phobos, która stała się celem ataku demonicznych sił. Podobnie jak w oryginale tak i tutaj trzeba odnaleźć i pokonać Cyber Demona oraz Spider Masterminda.

Jak się można domyśleć gra czerpie pełnymi garściami z kultowej serii. Korzysta z dźwięków z oryginału i walczymy z dobrze nam znanymi przeciwnikami. Zupełnie inna za to jest oprawa graficzna i rozgrywka. Zamiast widoku z pierwszej osoby mamy widok z góry a zamiast dynamicznej rozgrywki w czasie rzeczywistym mamy dynamiczną rozgrywkę w turach (w końcu gra w świecie Dooma nie może być powolna). Podobnie jak w innych grach roguelike rozwijamy naszego bohatera i wyposażamy w przeróżne przedmioty i bronie o różnych statystykach. Owe uzbrojenie można modyfikować poprzez zwiększenie magazynka, przyśpieszenie przeładowania lub zwiększenie siły rażenia.

DoomRL

DoomRL oferuje miłą dla oka oprawę graficzną. Chętni mogą ją przełączyć na ASCII, które stanowiło szatę graficzną w pierwszych wersjach gry.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.