Warface – przeglądarkowy shooter od twórców serii Crysis

Warface

Warface to sieciowy shooter, w który zagrać możemy za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ta stworzona przez Crytek gra pierwotnie była przeznaczona jedynie na rynek chiński. Los się jednak tak potoczył, że jest ona teraz dostępna również i dla nas. Gra opiera się na modelu free to play, czyli mikro płatnościach za dodatkowe przedmioty i stroje.

Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości gdy w wyniku kolejnego kryzysu ekonomicznego coraz większa władza została skupiona w ręku nielicznych indywiduów. Dla obrony swoich interesów postanowili uciec się do argumentów siłowych. Pomóc im w tym ma Blackwood – ich prywatna armia. Takiemu stanowi rzeczy sprzeciwił się amerykański generał Lee Warton, który zyskał sobie na polu walki ksywkę Warface. Wokół niego zgromadzili się ludzie o podobnych poglądach. Potyczki między tymi stronami konfliktu będą toczyć się na Bałkanach, w Azji, na Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej.

warface

Warface oferuje dwa rodzaje rozgrywki – kooperacja oraz bardziej tradycyjne odmiany deathmatcha. W pierwszym przypadku piątka graczy musi rozprawić się z przeciwnikiem sterowanym przez sztuczną inteligencję. Ten tryb zdecydowanie wyróżnia Warface. Członkowie oddziału są oceniani po każdej potyczce i otrzymują nagrody wedle zasług. Pozostałe tryby rozgrywki to deathmatch drużynowy, każdy na każdego, podkładanie/rozbrajanie bomby czy też zdobywanie punktów kontrolnych. Nowinkami są tryby Destruction i Tactics. W pierwszym wygrywa zespół, który przejmie punkt kontrolny na środku mapy, który pozwala na wezwanie nalotu na bazę przeciwnika. Wygrywa ten komu uda się to trzy razy. W trybie Tactics gracze mają możliwość zmiany klasy postaci w trakcie gry. Jeśli chodzi o owe klasy postaci to są one dość standardowe. Mamy klasycznego żołnierza, snajpera, medyka i inżyniera. Co potrafi każda z klas chyba jest jasne.

Za oprawę audiowizualną gry odpowiada silnik CryEngine 3 (znany chociażby z Crysis 3). Pozwala on na osiągnięcie realistycznej i szczegółowej grafiki.

  • Strona gry: www.warface.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: procesor dwurdzeniowy 2.0 GHz, 1,5GB RAM, karta graficzna GeForce8600 GT/Radeon X1950 z 256Mb pamięci, przeglądarka internetowa Chrome lub Mozilla Firefox

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.