0 A.D. – Zdominuj Starożytne Cywilizacje lub Przepadnij

0 A.D.

0 A.D. to strategia czasu rzeczywistego (RTS), w której przeniesiemy się do czasów starożytnych i staniemy się przywódcami jednej z cywilizacji. Zadaniem naszym będzie oczywiście pełna dominacja nad światem.

Gra bardzo przypomina serię Age of Empires. Nie jest to przypadek gdyż powstała ona pierwotnie w 2001 roku jako koncepcja modyfikacji do Age of Empires II: Age of Kings. Dwa lata później twórcy gry zdecydowali się na przeniesienie gry na własny silnik graficzny a następnie udostępniono ją na licencji open source. W październiku zeszłego roku projekt wszedł w fazę alpha. Gra jest grywalna, lecz niektórych opcji brakuje. Twórcy planują zamieścić w grze dwanaście unikalnych frakcji (Kartagena, Celtowie, Grecja, Dynastia Maurjów (Indie), Iberowie, Persowie, Rzymianie i Macedończycy), każda z unikalnym wyglądem i stylem rozgrywki. Po ukończeniu gry planowane jest rozszerzenie gry o kolejne frakcje.

0 A.D. oferuje kilka ciekawych rozwiązań takich jak jednostki wojskowe, które mogą nie tylko walczyć lecz także zbierać surowce i budować, jednostki zdobywają doświadczenie, z każdym poziomem stając się lepszymi wojownikami i gorszymi pracownikami. Wojsko można ustawiać w formacjach bojowych dających różne bonusy takie jak np. premia do obrony.

  • Strona gry: play0ad.com
  • Platformy: Windows, Linux, MacOSX
  • Wymagania PC/Linux: Procesor 1 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna wspierająca OpenGL 1.3 z 128MB pamięci (np Radeon 9000, GeForce 3)
  • Wymagania Mac: MacOS X 10.5, procesor Intela

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.