Open Imperium Galactica – powrót popularnej strategii 4X

Open-IG

Open Imperium Galactica (Open-IG) to próba odtworzenia klasyka (wydanego w 1997 roku) z gatunku strategii 4X (eXplore, eXpand, eXploit i eXterminate) na licencji open source. Twórcy gry postawili sobie z cel odtworzenie oryginału poprawiając przy tym błędy, niekonsekwencje i rozszerzając grę o nowe funkcje. Projekt nie ma na celu stworzenia wiernej kopii gry.

Silnik gry został napisany w Java, więc działa ona na każdej platformie wspierającej Java 7. Oprócz dostępności na kilka platform mamy też wsparcie dla większych ekranów (które w 1997 roku się nawet nie śniły) i większy wybór dostępnych rozdzielczości.

Co ciekawe Open-Id posiada oficjalne błogosławieństwo studia Digital Reality (twórców gry) wraz z przyzwoleniem na wykorzystanie materiałów z oryginalnej gry (grafika, dźwięki itd.) póki będą one udostępniane za darmo z grą. Dlatego też do gry nie jest posiadanie kopii gry Imperium Galactica.

  • Strona gry: open-ig-dev.blogspot.hu
  • Platformy: Windows, Linux, MacOSX i inne z Java 7 i graficznym interface
  • Wymagania: Procesor dwurdzeniowy 1,5 GHz, 768MB RAM, 1,4GB wolnego miejsca na dysku twardym, myszka z kółkiem do przewijania stron

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.