Seria Age od Empires zmierza na telefony i tablety

Wygląda na to, że następną odsłoną serii Age of Empires, która trafi do graczy będzie gra na urządzenia przenośne (iOS, Android i Windows Phone) oparta na modelu free to play. Będzie ona miała swoją premierę latem tego roku.

Gra zatytułowana Age of Empires: World Domination pozwoli graczom na wybór spośród 100 legendarnych bohaterów pozwalających na tworzenie unikalnych rodzajów jednostek wojskowych. Gra oferować będzie rozgrywkę przeciwko innym graczom lub w trybie kooperacji a sterowanie dostosowane będzie to możliwości ekranów dotykowych. Zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie gry by otrzymywać najświeższe wieści na jej temat.

Age of Empires: World Domination nie jest pierwszym podejściem serii do modelu free to play. Dwa lata temu pojawiło się Age of Empires Online. Gra była ciekawa, lecz podejście do modelu biznesowego zaprezentowane przez Microsoft nie przyciągnęło wystarczająco wielu graczy. W styczniu 2013 roku zaprzestano rozwijania gry i tworzenia nowych treści. Wraz z 1 lipca tego roku serwery gry zostaną wyłączone.

Czy Microsoft nauczył się czegoś z tej porażki? Zwiastun nowej gry nie wygląda zachęcająco. Miejmy nadzieję, że aktualna rozgrywka wygląda lepiej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.