Trials Frontier – popularna seria na twoim telefonie

Trials Frontier

Trials Frontier to odsłona serii Trials (starym wyjadaczom z pewnością przypomni ona Elastomanię) oparta na modelu free to play przeznaczona na urządzenia przenośne. Akcja gry osadzona jest w realiach post-apokaliptycznych po upadku współczesnej cywilizacji. Ludzie żyją teraz w izolacji w małych wioskach rozsianych po całym świecie. My wcielamy się w bezimiennego podróżnika, który przemierza na motorze świat. Na samym początku za sprawą wypadku trafia do jednej z takich małych wiosek, bez motoru. Tam przyjdzie nam zacząć wszystko od początku z kiepskim pojazdem, który będziemy w miarę naszych postępów ulepszać.

Rozgrywka polegać będzie na wykonywaniu misji zlecanych przez mieszkańców wioski. Przy czym nie należy się spodziewać wielkiej różnorodności. Każde z tych zadań polegać będzie na ukończeniu względnie krótkiej trasy. Czasem trafi się urozmaicenie w postaci konieczności wykonania jakiejś ewolucji na motorze, lecz to wszystko na co możemy liczyć.

Jak przystało na grę opartą na modelu free to play oferuje ona nie jedną, nie dwie, lecz trzy wirtualne waluty. Pierwszą są monety, które dostajemy za każdy punkt kontrolny na trasie. Za ich pomocą zapłacimy za usprawnienia motocykla. Są też diamenty, dzięki którym możemy przyśpieszyć prace nad kolejnymi usprawnieniami. Jednak najbardziej istotna wydaje się być benzyna. Każdy wyścig to ubytek paliwa. A gdy go zabraknie trzeba albo poczekać albo wydać trochę gotówki. Na szczęście przy odrobinie samozaparcia można pograć bez konieczności sięgania po portfel.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.