OpenRA doczekał się nowej stabilnej wersji

OpenRA

OpenRA to darmowe odtworzenie silnika z pierwszych gier z serii Command & Conquer, które ma na celu wspieranie i ulepszenie gier studia Westwood, które zostały na nim stworzone: Tiberian Dawn, Red Alert i Dune 2000. Właśnie doczekało się nowej wersji poprawiającej wiele błędów i dodającej nieco nowych funkcji.

Główne zmiany to usprawnienie interface’u, prędkości ładowania gry, znaczniki do wskazywania miejsc członkom drużyny i obserwatorom, samoloty mogą teraz ruszać się z atakiem, strzec i być strzeżonymi przez jednostki naziemne. Pozostałości po pojazdach mogą być zniszczone lub przejęte. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Zmiany zostały również opisane na filmie zamieszczonym poniżej.

OpenRA nie jest dokładnym odtworzeniem oryginalnych gier. Projekt wprowadza sporo zmian zorientowanych na rozgrywkę sieciową. Nie ma za to kampanii dla pojedynczego gracza, jest tylko jedna misja, w którą możemy zagrać w ten sposób. Warto zaznaczyć, że OpenRA nie wymaga posiadania oryginalnych kopii gier jako, że te zostały udostępnione za darmo kilka lat temu. Choć sama gra nie oferuje żadnych danych z gry to tuż po uruchomieniu jest możliwość pobrania ich z serwerów projektu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.