The Last Night – kilka minut w klimacie cyberpunka

The Last Night

The Last Night to bardzo krótka (zajmie wam kilka minut) gra na przeglądarki czerpiąca głęboko z klimatu filmu Łowca Androidów. Wcielamy się w mężczyznę, który najwidoczniej jest płatnym zabójcą, który przemierza miasto przyszłości ociekające deszczem i światłem neonów by wykonać swoje zadanie. Wszystko to okraszone klimatyczną rozpikselowaną grafiką.

Rozgrywka jest prosta, przez większość czasu przemieszczamy się w prawo, momentami trzeba będzie zestrzelić kilka patrolujących robotów. Szybko trafiamy do klubu gdzie znajdziemy naszą ofiarę. W zasadzie to gra oferuje więcej atmosfery niż akcji. Z niezłą oprawą muzyczną wydaje się jakby The Last Night było częścią jakiejś większej całości. Jednak zostało stworzone przez dwóch braci Tima i Adriena Soret, w sześć dni w ramach cyberpunkowego game jam.

Ten duet pracuje obecnie nad grą Behind Nowhere, utrzymaną w nieco mroczniejszych klimatach. W przyszłym roku ma ruszyć zbiórka na łamach serwisu Kickstarter.

2 komentarze

  1. Nie mogę nic zrobić, protagonista się nie pojawia, tylko muzyczka i 3 postacie na przystanku ;o

  2. Bohater powinien wysiąść z pociągu na początku na lewo od tych trzech postaci. Sprawdź pod inną przeglądarką może. U mnie pod Chrome wszystko działa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.