Fortress Forever – nowe szaty klasycznego Team Fortress

fortress forever

Fortress Forever to mod działający na silniku Source, nad którym prace ruszyły gdy wydawało się, że Valve porzuciło Team Fortress 2 (gra została zapowiedziana w 1998 roku a wydana dopiero w 2007). Celem było odtworzenie stylu Team Fortress Classic na nowszym silniku. Mod został udostępniony w miesiąc przed premierą Team Fortress 2 i jest to jeden z powodów dlaczego nie udało się mu przebić do świadomości graczy. Teraz został on udostępniony jako samodzielna produkcja na Steam.

Fortress Forever to gra różniąca się od Team Fortress 2 pod wieloma względami – jest to gra z bardzo szybkim tempem rozgrywki, innymi klasami postaci i zasadami. Twórcy jako inspirację podają QuakeWorld Team Fortress (Team Fortress zaczęło swój żywot jako modyfikacja do Quake) i Team Fortress Classic.

W grze dwie lub więcej drużyn składających się z 9 klas postaci walczą ze sobą wykonując różne zadania (capture the flag, territorial control, invade and defend, etc). Każda klasa ma swoje unikalne zdolności i silne strony.

Fortress Forever zostało udostępnione za darmo na Steam.

  • Strona gry: www.fortress-forever.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: Procesor 1.2 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna obsługująca przynajmniej DirectX® 7

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.