Silent Hill: Alchemilla – nowa odsłona serii stworzona przez fanów

silent_hill_alchemilla

Silent Hill: Alchemilla to próba odtworzenia klimatu serii Silent Hill przy użyciu silnika Source. Jest to całkowicie nowa historia, nie powiązana z pozostałymi grami z serii. Jednak podobnie jak w nich, tak i tutaj trafiamy do dziwnego, opuszczonego miasta, które z czasem staje się coraz bardziej przerażające.

Alchemilla od innych gier z serii Silent Hill różni się znacząco pod jednym względem: nie uświadczymy tam walki ani potworów. Twórcy twierdzą, że chcieli dodać broń i walkę do gry, lecz nie mogli znaleźć nikogo, kto pomógłby im to zrobić dobrze. Z tego samego powodu brakuje w grze systemu pozwalającego na gromadzenie przedmiotów i mapy. Pozostają jednak zagadki do rozwiązania, które wymagają prowadzenia notatek i skupienia się na rozgrywce. Głownie jest to szukanie sposobu na otwarcie kolejnych drzwi i może być to nieraz frustrujące.

Pomimo braków Silent Hill: Alchemilla to ciekawa propozycja dla fanów horrorów. Gra wymagania posiadania konta na Steam, w ramach którego dostajemy dostęp do Source SDK Base.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.