404Sight – bieganie i walka o neutralność sieci

404Sight

404Sight to gra wspierająca ideę neutralności sieci, która jest ostatnio gorącym tematem za oceanem. Kierujemy w niej postacią, która biegnąć torem przy pomocy zdolności ping może odkryć strefy, które ją spowalniają. Ukryte szybkie i wolne pasy ruchu stają się widoczne co pozwala przy odrobinie planowania na szybsze przebycie dystansu unikając zagrożeń tworzonych przez złego dostawcę Internetu.

Neutralność sieci to zasada według której każdy ruch w Internecie powinien być traktowany jednakowo. Niektórzy dostawcy Internetu chcą zerwać z tym wprowadzając pasy szybszego ruchu danych dla wybranych usług, które za taką możliwość zapłacą. Przeciwni takim propozycjom naciskają na ustawodawców w amerykańskim senacie by nie pozwolili na takie praktyki. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

404Sight wykorzystuje Unreal Engine 4 i oferuje ciekawą oprawę graficzną. Wiąże się to jednak z wyższymi wymaganiami sprzętowymi. Gra oferuje też dobrą ścieżkę dźwiękową, którą można zakupić osobno.

  • Strona gry: 404sight.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: procesor Intel Core 2 Quad CPU Q6600, 4 GB RAM, karta graficzna wydajnością zbliżona do Nvidia GTX 470, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.