Zak McKracken: Between Time and Space – kontynuacja klasyka

Zak McKracken Between Time & Space

Zak McKracken: Between Time and Space to nieoficjalny sequel gry Zak McKracken and the Alien Mindbenders wydanej w 1988 roku przez Lucasfilm Games (LucasArts). Drugiej gry korzystającej z silnika SCUMM . Podobnie jak i ta gra tak i Between Time and Space to druwymiarowa przygodówka point & click. Wzbogacono ją jednak o przerywniki w trzech wymiarach.

W grze wcielamy się w tytułowego Zaka, sfrustrowanego dziennikarza zajmującego się opisywaniem życia towarzyskiego San Francisco. Pracując nad nowym artykułem wchodzi na pokład rosyjskiego samolotu transportowego lecącego z Memphis do Zurichu. Zasypia a gdy się budzi samolot jest trzymany w powietrzu przez UFO a obcy wtargnęli na pokład. Następnego dnia budzi się w swoim apartamencie i sądzi, że wydarzenia z poprzedniego dnia to tylko sen. Jednak gdy zauważa guza na głowie zdaje sobie sprawę co się tak naprawdę stało. Nie pamięta dlaczego znalazł się na pokładzie samolotu i rusza na poszukiwanie wyjaśnień.

Gra została udostępniona pierwotnie w 2008 roku. Teraz w maju, po siedmiu latach pojawiła się wersja reżyserska z poprawioną grafiką i pełnymi dubbingiem angielskim.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.