Space Station 13 – komu zaufasz?

space-station-13

Space Station 13 to gra sieciowa, w której wcielamy się w role jednego z członków załogi stacji kosmicznej. Gracze muszą współdziałać by stacja działała sprawnie i by móc przeciwstawić się siłom próbującym przeszkodzić w ich misji, lecz któryś nich ma zupełnie inne cele.

Gra rozgrywana jest w rundach, na początku każdej z nich gracze wybierają jaką rolę będą pełnić na stacji. Wybór jest spory od kapitana przez inżynierów, naukowców, lekarzy, ochronę a na dozorcy i zwykłym asystencie kończąc. Gdy runda się rozpocznie niektórzy gracze otrzymają losowo tajne zadanie, mające na celu wprowadzenie nieco zamieszania na stacji. Oprócz zagrożenia pośród załogi trzeba będzie zmierzyć się z innymi zagrożeniami takimi jak chociażby obcy potrafiący zmieniać wygląd lub gangsterzy uzbrojeni w broń ciężką. Nie zabraknie też innych niebezpieczeństw związanych z pracą w kosmosie: dekompresji, deszczu meteorytów, awarii silników i wiele innych.

Space Station 13 zostało stworzone w oparciu o silnik BYOND. Ten z kolei pozwala na to by na każdym serwerze gry znajdowała się unikalna wersja gry z inną funkcjonalnością i treścią. Listę popularnych serwerów znajdziecie tutaj.

Informacje o grze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.