Forza Motorsport trafi na Windows 10 jako gra free to play

Forza6Apex

Microsoft planuje wydanie darmowej odsłony serii Forza Motorsport, w którą będzie można zagrać na komputerze z Windows 10. Forza Motorsport 6: Apex, które pojawi się na Windows Store, będzie okrojoną wersją gry, w którą aktualnie mogą grać posiadacze konsoli Xbox One.

Nowa Forza tworzona jest z myślą o graczach, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z serią. Oferować ma 63 samochodów oraz 20 torów w sześciu lokalizacjach. Co ciekawe choć gra będzie free to play to według zapewnień Microsoftu wszystkie samochody i lokalizacje będzie można odblokować w grze bez wydawania gotówki. Wystarczy wygrywać wyścigi. Skoro już przy tym jesteśmy to Forza oferować będzie standardowy tryb kariery z 12 wydarzeniami oraz nowy system zdobywania punktów, który pozwoli na lepsze porównanie swoich wyników ze znajomymi. Pojawi się też system Drivatar, który ustawia poziom sztucznej inteligencji w zależności od tego jak radzą sobie w grze nasi znajomi.

Od strony technicznej gra ma być prezentacją prawdziwych możliwości silnika ForzaTech, który wykorzystywać będzie DirectX 12 i oferować rozdzielczości aż po 4K. Zatem bez mocnego komputera raczej się nie obędzie.

Premiera Forza Motorsport 6: Apex planowana jest na “wiosnę”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.