CryEngine V – silnik CryTeka stał się całkowicie darmowym

cryengine-v

CryTek zademonstrował podczas Game Developers Conference nową wersję silnika CryEngine. Od innych dostępnych silników CryEngine V wyróżnia się przede wszystkim tym, że możemy za niego zapłacić tyle ile uważamy za stosowne a jeśli nie chcemy nie musimy płacić… nic.

Jest to spore odejście od abonamentu, w ramach którego była oferowana poprzednia wersja silnika. Ma to być próba konkurowania z Unreal Engine i Unity. Zamiast stałej opłaty ruszył nowy sklep, w którym można zakupić treści do wykorzystania w swoich projektach. Natomiast jeśli zdecydujemy się już coś zapłacić to możemy zdecydować jaka część tej kwoty otrzyma firma a ile trafi do funduszu mającego wspierać niezależnych twórców.

CryEngine V zoptymalizowany został pod gry wykorzystujące rzeczywistość wirtualną. Poprawiono między innym wygląd narzędzi oraz umożliwiono tworzenie gier z wykorzystaniem języka C#. Nie zabrakło też pełnego wsparcia dla DirectX 12.

Dodatkowe informacje:

  • Link: www.cryengine.com
  • Platformy: Windows (wymagana wersja 64-bitowa)
  • Wymagania minimalne: Procesor dwurdzeniowy 2GHz, 4 GB RAM, karta graficzna serii NVIDIA GeForce 400 series lub AMD Radeon HD 6000 series, 8GB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 11

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.