Crown and Council – strategia turowa od twórców Minecrafta

Crown and Council

Crown and Council to strategia turowa wydana przez studio Mojang odpowiedzialne za popularnego Minecrafta. Jest to dzieło jednego z pracowników studia, Henrika Petterssona, który stworzył grę w kilkadziesiąt godzin na potrzeby tzw. „game jamu”. Gra została udostępniona za darmo na Steam.

W Crown and Council wcielamy się z władców jednego z kilku królestw na jednej z 75 map. Jednak jak to zwykle bywa zwycięstwa może być tylko jeden i celem jest pokonanie wszystkich. Każda z map podzielona jest na regiony, które w każde turze generują po jednej złotej monecie. Tyle też kosztuje atak na przylegający region. Można też postawić na swoim terenie fort, który zwiększy odporność na ataki, jest to wydatek rzędu 3 monet. Są też statki pozwalające atakować w każdym miejscu na mapie (4 monety) oraz kilka innych budowli zwiększających nasze możliwości. Gdy przejdziemy dostępne 75 map kolejne będą generowane proceduralnie.

Rozgrywka mimo swojej prostoty jest ciekawa, lecz widać po grze, że powstała ona w krótkim czasie. Na przykład gra działa tylko w okienku, które nie mieści się całe na ekranie przy rozdzielczości 1366×768.

Informacje o grze:

  • Strona gry na Steam
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: procesor 1.5 GHz lub szybszy, 1 GB RAM, zintegrowana karta graficzna, 300 MB wolnego miejsca na dysku twardym

One comment

  1. podobną mechanikę miała taka słodka gra na Amigę za miast zamków były kolorowe glutki ;]

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.