Alien Swarm dostępny za darmo na Steam od poniedziałku

Valve zapowiedziało nową, darmowa grę zatytułowaną Alien Swarm, która zostanie udostępniona 19 lipca na Steam. Oryginalny Alien Swarm był modem do Unreal Tournament 2004 stworzonym przez Black Cat Games. Ta sama ekipa pracowała nad Left 4 Dead oraz Portal 2 a na boku stworzyła tą grę opartą o silnik Source.

Alien Swarm to polowanie na obcych w stylu Alien Breed lub Shadowgrounds z możliwością gry w kooperacji oraz pewną dawką taktyki. Wraz z czterema znajomymi tworzymy zespół czterech marines, każdy specjalizujący się w innej dziedzinie. Twórcy gry zapowiadają dużo rodzajów broni, które przyjdzie nam odblokować w czasie gry oraz różnorodne scenerie, od powierzchni skutej lodem planety aż po kopalnie z płynącą lawą.

Jak przystało na grę od Valve, Alien Swarm oferuje wsparcie dla pełnego zestawu opcji oferowanych przez Steam, czyli są osiągnięcia, Steam Cloud, matchmaking, statystyki oraz zabezpieczenia przeciwko oszustom. Nie wiadomo jednak, czy gra trafi również na komputery Mac.

  • Strona gry na Steam
  • Platformy: Windows® 7 / Vista / Vista64 / XP
  • Wymagania minimalne: Pentium 4 3.0GHz, 1 GB RAM dla XP / 2GB dla Vista, karta graficzna z 128 MB pamięci i wsparciem dla Shader model 2.0 (ATI X800/NVidia 6600 lub lepsza)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.