Od sierpnia darmowe Dungeons & Dragons Online również w Europie

Turbine ogłosiło, że darmowa wersja gry Dungeons and Dragons Online będzie dostępna dla europejskich graczy od 20 sierpnia. Turbine przejmie obsługę europejskich serwerów od Codemasters. Póki co darmowa wersja nosząca podtytuł Unlimited jest ekskluzywna dla Ameryki Północnej choć Anglicy podobno mają dostęp do amerykańskich serwerów.

Od 20 sierpnia wszyscy europejscy gracze będą mogli pobrać angielską wersję gry za darmo i grać bez opłat. Wersje niemiecka i francuska wejdzie w fazę beta testów jeszcze przed końcem tego roku. Do tego czasu wszystkie konta będą dostępne jedynie przez angielskojęzyczne serwery. W ramach podziękowania obecni i byli gracze płacący abonament otrzymają 5000 Turbine Points (warte około 42 euro), które mogą wykorzystać w darmowej wersji gry w DDO Store na dodatkowe sloty na postacie oraz dodatkowe treści.

Ruch ten nie jest zaskoczeniem. W kwietniu Warner Bros. kupiło Turbine co oznaczało rychły koniec zarządzanie Dungeons & Dragons Online przez Codemasters. Od czasu wprowadzenia darmowej wersji gry ruch na amerykańskich serwerach podroił się. Według Turbine od tego czasu gra przyciągnęła milion graczy a przychody zwiększyły się o 500 procent. W maju, według badań NDP Group, Dungeons & Dragons Online było trzecią co do popularności grą MMO w Ameryce Północnej.

  • Strona gry: www.ddo.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania: procesor Pentium 4 3.0GHz (lub porównywalny AMD z SSE), 1GB RAM, karta graficzna GeForce FX lub lepsza z 128MB pamięci, 3GB wolnego miejsca na dysku

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.