OpenTyrian

OpenTyrian to przeniesienie klasycznej strzelanki z widokiem z góry z MS-DOS na inne platformy. Oryginał został stworzony przez Eclipse Productions (które później zmieniło nazwę na World Tree Games) i wydany przez Epic MegaGames w 1995 roku. Akcję gry osadzono w roku 20031. Wcielamy się w postaci pilota Trenta Hawkinsa, który został zatrudniony w celu przeprowadzenia zwiadu na nowej terraformowanej planecie w poszukiwaniu miejsc nadających się do zamieszkania. Jego najnowsze zlecenie to planeta Tyrian, położonej w okolicy terytorium gado-podobnej razy Hazudra. Jak się okazuje na tej planecie znajdują się złoża Gravitium, unikalnego minerału, który może kontrolować grawitację. Microsol, korporacja, która terraformowała chce go użyć do napędzania swoich statków wojennych i zabija wszystkich, którzy chcą ich powstrzymać. Jak się można domyśleć Trent jest pierwszy na liście osób do odstrzału.

Gra dostępna jest na wiele platform. Główne wydania są na Windows i MacOS X. Do gry oprócz samego OpenTyrian potrzebne są również pliki gry Tyrian 2.1, które są również dostępne na stronie gry.

  • Strona gry: code.google.com/p/opentyrian
  • Platformy: Windows, MacOS X, Android, Amiga, Dingoo, Dreamcast, DS, GameCube, Gizmondo, GP2X, GP32, Nokia Internet Tablets, PSP, PS3 Linux, Symbian, Wii, Wiz
  • Wymagania: działający komputer

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.