War§ow

War§ow to gra open source oparta na ulepszony silniku z Quake 2 zatytułowanym QFusion. Skupia się ona na bardzo szybkiej (co widać na zwiastunie) akcji i prezentuje ona ciekawy styl graficzny nawiązujący do komiksów. Wizualna przejrzystość jest ważna w grach sieciowych, dlatego tez efekty graficzne są minimalistyczne i przejrzyste. Gra jest luźno oparta na powieści „Chasseur de bots” autorstwa Fabrice Demurgera.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę to War§ow skupia się na ciągłym poruszaniu i sztuczkach ze skakaniem. Wiele z nich zaczerpnięto z serii Quake jak na przykład rocket jump. War§ow daje również graczom możliwość robienia uników i skakania po murach – to z kolei zaczerpnięto z serii Unreal. Większość specjalnych ewolucji odbywa się po naciśnięciu oddzielnego przycisku co sprawia, że można je wykonywać robiąc przy okazji coś innego. Sprawia to, że rozgrywka nabiera tempa, gracze mogą szybciej zbierać apteczki, zbroje i broń by zdobyć przewagę nad mniej zdolnymi graczami. Dostępne są nawet mapy z wyścigami.

War§ow ma unikalny system ulepszania broni. Oprócz zwykłej amunicji na mapie rozrzucona jest jej mocniejsza wersja. Zwiększa ona siłę rażenia broni lub zmienia jej działanie czyniąc ją bardziej efektywną. Gdy znajdzie się specjalna aminucje trzeba z niej korzystać dopóki się nie skończy, wtedy wracamy do standardowej. W przeciwieństwie do wielu gier War§ow nie posiada alternatywnego trybu działania broni.

  • Strona gry: www.warsow.net
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X
  • Wymagania: procesor 500MHz, 128MB RAM, karta graficzna GeForce ti4200/ Radeon 9600pro lub lepsza

One comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.