Cube 2: Sauerbraten

Cube 2: Sauerbraten to gra FPP oferująca zarówno możliwość gry w pojedynkę jak i po sieci ze (nie)znajomymi. Posiada również edytor poziomów, z którego można korzystać z poziomu gry. Całość opiera się na ciekawym pomyśle, że świat gry jest sześcianem, który można podzielić na osiem mniejszych, które mogą zostać podzielone w ten sam sposób. Pozwala to na bardziej zaawansowaną geometrie poziomów oraz prostsze wprowadzanie zmian. Mapy edytować można również w trybie kooperacji, nawet przez Internet. Silnik graficzny Cube 2 został stworzony z myślą o najnowszych kartach graficznych, które są w stanie obrabiać ogromne ilości danych.

Co do samej rozgrywki to gra po sieci możliwa jest zarówno poprzez LAN jak i Internet. Dostępne tryby rozgrywki to Free-For-All (każdy sam, wszystkie bronie dozwolone), InstaGib (deathmatch, tylko strzelby), Capture (drużyny walczą o kontrolę nad punktami na mapie), Capture the Flag, Teamplay (drużynowy deathmatch), Tactics (Free-For-All, tyle, że gracze pojawiają się na mapie z losowym wyposażeniem), Efficiency (Free-For-All, ale gracze pojawiają się na mapie z całym wyposażeniem) oraz Protect (drużyny starają się powstrzymać przeciwników przed dotknięciem ich mapy).

Jeśli chodzi o tryb dla pojedynczego gracza to gra oferuje fabułę w formie epizodów oraz deathmatch na mapach dla trybu multiplayer przeciwko sterowanym przez komputer botom.

  • Strona gry: sauerbraten.org
  • Platformy: Windows, MacOS X, Linux
  • Wymagania minimalne: procesor 1GHz, 256MB RAM, GeForce 4 MX

One comment

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.