Egoboo

Egoboo to gra z gatunku action-RPG. Fabuła gry związana jest z pojmaniem Lorda Bishopa (twórcą pierwszych wersji gry był Aaron Bishop, później kod źródłowy został udostępniony wszystkim chętnym), króla Bishopii. Stał się on więźniem złego Dracolicha rezydującego w Abyss, które jest dostępne przez tajemne przejście w Katakumbach. Z kolei Katakumby są zamknięte i mogą zostać otwarte jedynie przez Legendary Sporks of Yore. Brzmi skomplikowanie i od odważnych bohaterów zależy czy więzień zostanie uratowany.

Gra nie posiada mapy świata. Zamiast ego lokacje wybierane są z listy dostępnych „modułów”. Kiedy moduły zostają ukończone, kolejne stają się dostępne dla gracza. Jak to bywa w przypadku takich gier rozgrywa się ona głównie wokół walki. Dostępnych jest wiele rodzajów broni. Każdy ma swoje wady i zalety i w zależności od tego, jakie obrażenia zadają są mniej lub bardziej skuteczne przeciwko różnym potworom. Jest też magia. Dzieli się ona na dwa rodzaje: boska (divine) i arcane. Boska skupia się na leczeniu. Może zostać użyta kiedy postać nie trzyma żadnej broni w rękach do uleczenia sojuszników. Może również zostać przelana do specjalnych reliktów, które dają jeszcze lepszy efekt. Z magii arcane korzystamy poprzez książki, które dają różne efekty magiczne. Ten rodzaj magii skupia się na ataku i zaklinaniu. Oba rodzaje magii zużywają manę, której poziom uzupełniamy specjalnymi miksturami. Z czasem zregeneruje się sama.

Egoboo oferuje jedenaście klas postaci, każda posiada swoje unikalne zdolności oraz własne specjalne moduły startowe. Po ich ukończeniu postać jest zapisywana i może wejść do innych terenów dostępnych w grze. Wszystkie oprócz czterech klas są dostępne od początku gry. Zombi, G’nome, Tourist i Archelogist są odblokowywane po sprostaniu konkretnych wymagań.

Gra oferuje możliwość gry w trybie kooperacji na jednym komputerze. Prace nad pełnoprawnym trybem multiplayer nadal trwają.

  • Strona gry: egoboo.sourceforge.net
  • Platformy: Windows, MacOS X, Linux
  • Wymagania minimalne: karta graficzna kompatybilna z OpenGL, 256 MB RAM

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.