League of Legends

League of Legends to gra inspirowana słynną mapą Defense of the Ancients do gry Warcraft III: The Frozen Throne. Stworzyło ja studio Riot Games, w którego skład wchodzą twórcy mapy.

Gracze tworzą dwie równe drużyny składające się z 1-5 bohaterów. Każda drużyna rozpoczyna grę na przeciwnych stronach mapy obok struktury zwącej się „Nexus”. Wygranie rozgrywki następowało po zniszczeniu Nexusa lub gdy przeciwna drużyna się podda. Aby zniszczyć Nexusa każda drużyna musi przejść przez wiele wież zwących się „Turrets”. Są one często ustawione wzdłuż drogi do każdej bazy. Po drodze każdy gracz zdobywał doświadczenie zabijając przeciwników lub neutralne potwory. Postacie mogły awansować do poziomu 18 ulepszając po drodze cztery różne zdolności.

Każdy gracz kontroluje jednego bohatera, Championa, który zdobywa doświadczenie w trakcie rozgrywki. W dniu premiery League of Legends oferowało 40 postaci, każda z unikalnymi zdolnościami. Kolejne nowe postacie są dodawane regularnie. Są one okreslane jako „tank”, „fighter”, „mage” i „suport” co opisuje ich styl gry. Na początku każdej potyczki gracze wybierają bohatera, który będzie dla nich walczył. Wybór ograniczony jest do postaci, które zostały odblokowane. Co tydzień, niektóre są przez pewien czas dostępne za darmo bez potrzeby ich odblokowywania. W trakcie rozgrywki zdobywamy złoto, które można wydać na zakup dodatkowych przedmiotów, które ulepszają zdolności naszej postaci. Niektóre przedmioty mogą zostać połączone by dawać jeszcze większy efekt.

  • Strona gry: www.leagueoflegends.com
  • Platformy: Windows
  • Wymagania minimalne: procesor 2 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna wspierająca Shader Model 2.0

One comment

  1. właśnie przeczytałem, że league of legends stała się bardziej popularna od world of warcraft i że gra w nią 11 milionów ludzi!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.