Poisonville

Poisonville to gra MMORPG, w która można zagrać za pomocą przeglądarki internetowej. Jej akcja rozgrywa się w tytułowym mieście, w którym gracze grają razem i przeciw sobie. Miasto podzielone jest pomiędzy cztery gangi, które chcą powiększyć swoją strefę wpływów. Gracze wykonują misje, walczą z innymi oraz wspinają się po szczeblach przestępczej hierarchii.

Tyle tytułem fabuły. Choć gra działa poprzez przeglądarkę internetową posiada świat w pełnym 3D (gra wykorzystuje oparty na Java silniku jMonkeyEngine), którego próżno szukać w innych produkcjach. Świat gry widzimy zza pleców kierowanej przez nas postaci. Możemy przejechać się samochodem, wybrać się na zakupy lub spędzić czas w jednym z klubów w mieście. Możliwa jest dość spora modyfikacja wyglądu postaci. Dotyczy to wyglądu ubioru oraz tatuaży. Można modyfikować również wygląd samochodów, domów oraz siedziby gangu. Żaden szanujący się gangster nie żyje z zasiłku dla bezrobotnych. Dostępnych jest wiele zadań do wykonania. Będziemy uciekać samochodem przed policją, kraść radia samochodowe, odbierać przesyłki i dostarczać je do różnych punktów w mieście. Po odpowiedniej ilości wykonanych zadań wzrasta nasza reputacja i dostępne stają się bardziej wymagające misje.

Dostępne są tereny do rozgrywek PvE i PvP. W zależności, czego szukamy w danym dniu i czy naszym przeciwnikiem jest policja czy inni gangsterzy. Rozgrywkę rozpoczynamy w miarę bezpiecznym terenie PvE i z tego miejsca robimy wypady na bardziej niebezpieczne tereny miasta. Poisonville utrzymuje się z zakupów w sklepie gry gdzie gracze mogą kupić między innymi broń i ubrania. Na szczęście można je również uzyskać za wykonywanie misji.

Poisonville określana jest, jako najdroższa gra na przeglądarki jaka ukazała się do tej pory. Jej stworzenie kosztowało ponad dwa miliony euro.

One comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.