Nox kolejną grą dostępną za darmo na Origin

nox

Raz na jakiś czas Electronic Arts oferuje poprzez swój sklep Origin darmową grę. Tym razem trafiło na grę Nox, która pojawiła się w okresie popularności klonów Diablo początku lat 2000. Wyprzedziła ona też pod wieloma względami Diablo 2 ukazując się pięć miesięcy przed premierą hitu Blizzarda.

Nox to dzieło Westwood Studios (znanego głównie z serii Command & Conquer), które ukazało się w styczniu 2000 roku. Gra pozwala nam pokierować losami postaci o imieniu Jack a klasa postaci wybrana na początku decydowała o tym jakie umiejętności staną się dla nas dostępne w miarę postępów. Wiele przedmiotów było dostępnych jedynie dla określonych postaci (co w Diablo 2 wprowadzono dopiero wraz z premierą dodatku Lord of Destruction w 2001 roku). Nowością był też system energii używany do rzucania zaklęć – jej poziom odnawiał się automatycznie zamiast polegać na miksturach uzupełniających manę.

Jak to zwykle bywa w przypadku akcji „Specjalny Prezent” nie wiadomo jak długo gra będzie dostępna, więc lepiej nie ociągać się zbyt długo ze skorzystaniem z promocji.

Informacje o grze:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.