FreeCol

FreeCol to projekt mający na celu odtworzenie kultowej już gry Colonization na licencji Open Source. Zespół pracujący nad grą chce by wersja 1.0.0. gry była kopia oryginału z oprawa graficzną odpowiadającą dzisiejszym standardom i zmodyfikowanymi niektórymi zasadami gry. Gdy uda im się to osiągnąć ruszą prace nad wersją 2.0.0., która będzie twórczym rozwinięciem oryginału. Planowane jest wtedy dodanie takich nowości jak mapy w rzucie izometrycznym i tryb multiplayer. Niestety wszystko wskazuje na to, że przyjdzie nam trochę na to poczekać jako, że postęp prac nad grą nie jest zbyt szybki.

Oryginalna Colonization została wydana w 1994 roku przez Microprose. Bazowała ona na pierwszej odsłonie serii Civilization. Akcja gry jednak rozpoczyna się w 1492 roku a naszym celem jest skolonizowanie Ameryki. Rozpoczynamy grę z jednym statkiem i dwoma kolonistami. Początkowo uzależnieni jesteśmy od Europy, która przysyła nam kolonistów a my sprzedajemy tam surowce i wytworzone produkty. Zmierzyć musimy się z tubylcami oraz innymi europejskimi potęgami, które również kolonizują tą ziemię. Gdy rozwiniemy naszą kolonię możemy ogłosić niepodległość, lecz wiąże się to ze stawieniem czoła wojskom niezadowolonego monarchy.

  • Strona gry: www.freecol.org
  • Platformy: Windows, MacOSX, Linux
  • Wymagania: 128 MB RAM, karta graficzna zdolna wyświetlać obraz w rozdzielczości 1024×768 pikseli, zainstalowana Java 5 (lub nowsza)

One comment

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.