M.A.R.S. – A Ridiculous Shooter

W grze M.A.R.S. – A Ridiculous Shooter, dwóch graczy kieruje statkami kosmicznymi w dwuwymiarowej przestrzeni rządzącej się prawami fizyki. Charakteryzuje się ona ciekawym stylem graficznym, wieloma dostępnymi broniami oraz kilkoma trybami rozgrywki. Możliwa jest gra zarówno po sieci jak i w trybie dla pojedynczego gracza przeciwko sztucznej inteligencji korzystającej z systemu aggro, opowiadającej inaczej w zależności od sytuacji.

Dostępne są następujące tryby rozgrywki:

  • SPACEBALL: W roku 3547 wszystkie cywilizacje żyły w pokoju na swoich planetach w harmonii ze środowiskiem. Jednak poza planetami trwa wojna. Jako słynny wojownik musimy bronić swojej planety przed zazdrosnymi sąsiadami.
  • DEATHMATCH: W wyniku wojny straciłeś wszystko: dom, rodzinę i wiarę w siebie. Ostatnią nadzieją wyjścia z dołka jest zostanie gladiatorem.
  • TEAMDEATHMATCH: Negocjacje zawiodły, trzeba rozstrzygnąć spór siłą. Otrzymaliśmy rozkaz zniszczenia zasobów przeciwnika i bronienia swoich.
  • CANNONKEEP: Jeśli wojna nie wystarczy to znajdą się też inne zagrożenia którym trzeba się przeciwstawić. Pojawiły się ogromne statki nieznanego pochodzenia, które niszczą planety bronią masowego rażenia. Atakujący wysyłają najpierw pilota, który naprowadza na cel. Trzeba go zniszczyć zanim na celowniku znajdzie się nasza planeta.

Na chwilę obecną gra dostępna jest w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Twórcy gry poszukują chętnych do podjęcia się tłumaczenia gry na inne języki.

  • Strona gry: mars-game.sourceforge.net
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X
  • Wymagania: karta graficzna wspierająca shadery i OpenGL

One comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.