King’s Quest – Chapter 1: A Knight to Remember – odświeżanie klasyka

kings quest chapter 1

King’s Quest to epizodyczna gra, będąca próbą przerobienia klasycznej serii na współczesna modłę. Choć jest to przygodówka to w przeciwieństwie do pierwowzoru nie jest w pełni point and click, nawet w wersji na PC. Pierwszy epizod serii zatytułowany A Knight to Remember jest dostępny za darmo.

W grze, Król Graham opowiada swoje przygody wnuczce. Owe opowieści odwołują się do wydarzeń z poprzednich gier serii, lecz niektóre ich elementy są przedstawione inaczej. Na przykład historia Grahama różni się od tej znanej ze starych gier Sierry. Pierwszy epizod skupia się na czasie zanim Graham został rycerzem i zanim przybył do Daventry.

Sposobem rozgrywki nowe King’s Quest bardziej przypomina gry tworzone przez studio Telltale niż klasyczne przygodówki. Mamy pełną swobodę ruchu kierowaną przez nas postacią a obsługa gry została uproszczona jak tylko się dało. Interakcje z przedmiotami zależą od kontekstu.

King’s Quest – Chapter 1: A Knight to Remember dostępny jest na wszystkie platform więc znajdziemy go za darmo zarówno na Steam jak i Xbox Live (Xbox 360 i Xbox One) oraz PlayStation Store (PlayStation 3 i PlayStation 4).

Informacje o grze:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.