Zero-K

Zero-K (znane wcześniej Complete Annihilation) to gra z gatunku RTS, która inspirowana jest grą Total Annihilation działająca na silniku Spring. Jest to zatem dynamiczna gry, pełna ciekawych strategii i ciągłych walk, które trwają z reguły 20-30 minut. Bitwy maja ogromna skalę i biorą w niej udział różne jednostki od malutkich robotów po duże mechy i ogromne super bronie, które są w stanie zniszczyć setki jednostek przeciwnika. Zero-K wykorzystuje zaawansowany silnik fizyki, który oblicza w czasie rzeczywistym każdy oddany strzał. Jeśli będziemy zarządzać swoimi jednostkami możliwe stanie się nawet unikanie strzałów. Ukształtowanie terenu wpływa na efektywność broni, zasięg widzenia oraz zasięg radaru. Gra umożliwia również modyfikowania ukształtowania terenu. Możemy stawiać mury, kopać rowy, robić wszystko, co zapewni nam przewagę taktyczną.

Jednostki posiadają unikalne zdolności. Możemy je nawet kontrolować bezpośrednio z widokiem z pierwszej osoby. Ilość zasobów jest nieograniczona a nasza baza rozrasta się w miarę naszych postępów w grze bez konieczności zarządzania wszystkim. Pozwala to bardziej skupic się na ważniejszych aspektach gry.

  • Strona gry: zero-k.info
  • Platformy: Windows, Linux, MacOS X
  • Wymagania: Procesor 1 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna GeForce4 MX lub lepsza

One comment

  1. Fajna gra, tylko chyba za trudna dla co poniektórych, bo nikt w to nie gra prawie ;-\ Chociaż z drugiej strony może to i lepiej, bo i ludzie są jacyś… normalniejsi niż zwykle.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.