The Battle for Wesnoth

The Battle for Wesnoth to strategia turowa osadzona w świecie fantasy inspirowana serią Heroes of Might & Magic czy też Age of Wonders. Tworzymy w niej wielką armię z niedoświadczonych rekrutów, którzy zdobywają doświadczenie stając się zabójczymi weteranami. Jeśli już mówimy o jednostkach to warto zaznaczyć, że gra oferuje ponad 200 ich rodzajów. Każdy z odmiennymi statystykami, zdolnościami i słabościami. Aby wygrać będziemy musieli dobrać tak jednostki by nasza armia była efektywna na każdym terenie przeciwko każdemu przeciwnikowi.

Jeśli chodzi o fabułę to świat Wesnoth oferuje wiele historii, które można rozegrać. Możemy walczyć o tron Wesnoth jako prawowity spadkobierca. Możemy również wcielić się w rolę młodego oficera, którego wysłano na niespokojny graniczny posterunek. Można także poprowadzić wyprawę, której celem jest zjednoczenie klanów orków. Możliwości jest wiele. Jeśli znudzi wam się gra przeciwko komputerowi można zagrać po sieci przeciwko siedmiu graczom przez sieć.

Jeśli jednak dwieście rodzajów jednostek, 16 ras i 6 głównych frakcji będzie dla kogoś za mało może stworzyć własny świat Wesnoth. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Możemy stworzyć własne jednostki, własne mapy czy też napisać własne scenariusze, czy też nawet możemy pokusić się o stworzenie własnej kampanii.

The Battle for Wesnoth dostępny jest w 35 wersjach językowych, w tym po polsku.

  • Strona gry: www.wesnoth.org
  • Platfotmy: Windows, Linux, MacOS X, Amiga, BeOS, FreeBSD
  • Wymagania: Procesor 1 GHz, 512MB RAM

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.